O ctvrti Hodolany

O ČTVRTI HODOLANY

První písemnou zmínku o vesnici Hodolany nalezneme již v roce 1228. Roku 1913 je císař František Josef I. povýšil na město a vzápětí došlo ke sloučení s "Velkou Olomoucí". V dnešní době jsou Hodolany čtvrtí s téměř 9 000 obyvateli. Bohatá historie je znát díky mnoha pamětihodnostem, mezi které můžeme zařadit například kostel církve Československé, kostel na Jiráskově ulici a Boží muka, jež stojí v Tovární ulici.

RESORT HODOLANY se nachází u hlavní dopravní tepny Olomouce a zároveň i v blízkosti hlavního nádraží a linek hromadné dopravy. Ideální dopravní dostupnost se tak stává velkým benefitem RESORTU, neboť díky lokaci mají výbornou dostupnost zajištěnou jak řidiči, tak i pěší návštěvníci. Pohodlí a dostatek soukromí je tak zajištěn každému návštěvníku RESORTU. K dispozici je 60 parkovacích míst, které na návštěvníky čekají jak v nadzemním, tak i podzemním parkovišti.

Obyvatelé Hodolan se mohou těšit ze zvýšené bezpečnosti, kterou rekonstrukce a znovuotevření RESORTU HODOLANY přináší. Nové prostory přilehlé křižovatky jsou nyní pod kontrolou kamer a bezpečností služby. (Zdroj fotografií: fotohistorie.cz)

 

Fotogalerie